pension Matej

Sport a aktivity

Výhodné umístění našeho pensionu na Nejdecku nabízí široké sportovní a kulturní vyžití.

Lyžování

V blízkosti Nejdku/Lesíka se nachází hned několik lyžařských areálů:

A samozřejmě Boží dar a Klínovec.

Běžkování

Pojďte se projet zimní pohádkovou krajinou Krušných hor! Do míst klidu a romantiky zasněžených plání se dostanete po upravovaných trasách Nejdeckého lyžařského areálu. Vyběhnout můžete z Lesíku, Nejdku, Vysoké Jedle, Tisové, Vysoké Pece, Nových Hamrů, Perninku a Jelení.

Běžecké trasy ke stažení zde a také zde

Líný tenis

Upravené hřiště (krásný zelený nalajnovaný pažit) přímo před pensionem. V létě si můžete rozdat partičku s domácími, pokud budete mít zájem – jsou to nadšenci.

Stolní tenis

Stolní tenis si můžete procvičit na kvalitním ping-pongovém stolu přímo před pensionem. Skvělá rozcvička před líným tenisem! : -)

Pétanque

Na vyžádání v pensionu.

Koupání a bruslení

Krásná přírodní přehrada Lesík (300 m od Pensionu Matej) nabízí v létě příjemné osvěžení, v zimě ledovou plochu pro náruživé bruslaře. Další přírodní koupaliště najdete v Šindelové, Přebuzi a Tatrovicích. Příjemné jsou také kryté bazény v Nových Hamrech a Potůčkách. Termální a léčivé lázně najdete v lázeňském městě Karlovy Vary.

Houbaření

Lesíkovské lesy jsou rájem houbařů! Najdete tu hlavně výstavní kozáčky, pravé hříbky a nádherné bedly. Když je sezóna, berou si místní usedlíci kosy a nůše!

Rybaření

Pro rybaření nabízí Nejdecko a okolí vynikající podmínky. Horská říčka Rolava nabízí v okolí Nejdku více než 30 km pstruhových vod. I když rybařit na Nejdecku lze i v klidných vodách, Porolaví charakterizují především rychlé a „hladové“ vody. Podrobnější informace o rybářských revírech

Cykloturistika

Kopcovitý terén Krušných hor a provázanost cykloturistických tras s lesními cestami a minimálně frekventovanými silnicemi je ideální jak pro silniční tak horská kola. Příznivci jízdy na kole si mohou vybrat podle terénu z lehkých či náročných tras fantastickou krušnohorskou krajinou.

Nejdeckem vedou 2 linky CYKLOBUSŮ.

Příklady vyjížděk:

Lesík – Nové Hamry – Chaloupky – Přebuz – Rudné – Lesík

Lesík – Nové Hamry – Jelení – Bučinská cesta – Horní Blatná – Pernink – Lesík

Lesík – Nové Hamry – Horní Blatná – Rýžovna – Hřebečná – Abertamy – Pernink – Lesík

Lesík – Šindelová – Hradecká – Poušť – Lesík

Během projížděk stojí za obdiv Velké a Malé jeřábí jezero, přebuzské vřesoviště, rašeliniště, údolí bývalé obce Chaloupky a Rolava, rozhledny na Tisovském, Blatenském vrchu a Plešivci, Dračí a Trousnická skála, nejvyšší místo železnice v ČR a mnoho dalších krás zdejší krajiny.

Zajímavé tipy na cyklovýlety nabízejí Cyklostezky v Krušných horách.

Pěší turistika

Nejdecko je protkáno značenými turistickými stezkami a lesními cestami, které vás zavedou k místním zajímavostem. Kopcová krajina je vhodná pro pěší túry, procházky, nordic walking.

Žlutá trasa prochází centrem města Nejdek a směrem na východ vás provede po Nejdecké křížové cestě, kolem Kozího dílu, Vysoké Štoly a Odřichova a napojuje se na modrou a zelenou trasu u lovecké chaty Velflík. Pokud se vydáte po žluté západním směrem, dostanete se z údolí k Jedlovci a Přírodnímu parku Přebuz a příjemným lesním prostředím dojdete až k obci Přebuzi.

Zelená trasa prochází Nejdkem od severu na jih. Po zelené směrem na sever si projdete Nejdeckou křížovou cestu, přejdete po Ovčím mostě trať Krušnohorského Semmeringu a s krátkou odbočkou po žluté navštívíte rozhlednu na Tisovském vrchu – Pajndlu. Zelená vás dovede do Horní Blatné. Jižně od Nejdku po zelené navštívíte Suchou, Rájec a Fojtov.

Modrá trasa vede nad Nejdkem v severní části. Provede vás ze zámečku Favorit v Šindelové přes Jedlovec, okolo Tisovského vrchu, Bílé skály až na nejvyšší bod železnice v ČR.

MAPA turistických tras v okolí Nejdku

Jízda na koni

Na Nejdecku je několik jezdeckých klubů, které nabízejí sportovní a rekreační ježdění na koních a řadu dalších aktivit. Vyjížďky od 250,- Kč.

Horolezectví

Volné horolezení na žulové skalní stěně můžete trénovat bez instruktora a s vlastním vybavením za železniční zastávkou Vysoká Pec. Na stěně jsou ukotveny horolezecké skoby a trasy jsou vyznačeny šipkami. Druhou variantou jsou skalní stěny Strašidla v Horní Blatné, které jsou vhodné pro začínající i pokročilé horolezce.

Většinu fotografií na této stránce jsme převzali z Karlovarského portálu